آخرین خبرها
خانه / 2014 / آگوست

بایگانی/آرشیو ماهانه: آگوست 2014

محمد رضا رحمانی

محمد رضا رحمانی را از سال 1381 می شناسم. زمانی که برای همکاری در ساخت فیلم کوتاه گاری شکسته از او دعوت کردم. از شهاب رضویان هم سپاسگزارم که این آشنایی را باعث شد. درست اوایل آشنایی ما بود که دو کتاب به من هدیه داد. نخست «بانوی اردیبهشت» بود و دیگری «دانستن این همه سکوت». دو مجموعه شعر که ... بیشتر بخوانید »

یه شب مهتاب

وقتی شانزده ساله بودم، در محله‌ی ما یک کتابفروشی بود. صاحبش مردی بود فرهنگی. دبیر بود. کاووس فرهادی. من و دوستم ابوالفضل حری تازه چشم و گوشمان به سینما و موسیقی باز شده بود. پشت ویترین کوچک کتابفروشی چند کاست موسیقی بود. دقیق دقیق هنوز یادم است. موسیقی فیلم‌های دادشاه، عقاب ها، تاراج، از فریاد تا ترور، سمفونی پنجم بتهوون ... بیشتر بخوانید »

شاید وقتی دیگر

وقتی فیلم “شاید وقتی دیگر” ساخته شد در سینمای دهه شصت ایران آنقدر شوک آور بود که بتواند توجه نسل جوان علاقه‌مند به سینمای متفاوت را متوجه نام بیضایی کند. در این دوره البته فیلمسازهای دیگری هم بودند که هر هنرجوی فیلمسازی را به وجد می‌آوردند که داریوش مهرجویی، ناصر تقوایی، کیانوش عیاری، مسعود کیمیایی، علی حاتمی از آن جمله ... بیشتر بخوانید »

مارش ترک

سال‌ها پیش وقتی من و هم سن و سالانم کودک بودیم؛ شاید سال‌های 55 تلویزیون یک برنامه داشت به نام مهرنگ و اورنگ  که زنده‌یاد فرهنگ مهرپرور بازیگر و گوینده‌ و حسین واعظی آن را اجرا می‌کردند برای کودکان. خیلی یادم نمی‌آید که برنامه چه بود. آموزشی بود گویا. اما به خوبی یادم هست که موسیقی آن قطعه‌ای از موتسارت ... بیشتر بخوانید »

?????? ???? 8 ??