آخرین خبرها
خانه / زندگی Biography / سعید شاه حسینی Saeed Shahhosseini

سعید شاه حسینی Saeed Shahhosseini

bigraphy-small متولد سال 1351 در اراك. تحصیلات کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه هنر، تهران کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر،تهران دکترای ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی، تهران فعالیت ها عضو هیئت علمی دانشگاه اراک مدرس سینما در انجمن سینمای جوانان ایران سابقه‌ی تدریس سینما و ارتباطات و هنر در دانشگاه اراک، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه ملایر، دانشگاه سوره، دانشگاه آزاد ، انجمن سینمای جوانان ایران.

ساخت  80 فیلم  کوتاه و نیمه بلند مستند و داستانی.  به صورت مستقل و مجموعه ی تلویزیونی. مجموعه‌ی تلویزیونی آموزشی  «برش» سال 1377 .مجموعه تلویزیونی مستند «دست ساخته ها»1385 .مجموعه آموزشی «دانستنیها» 1391. ساخت 5 قسمت از سریال مستند« دست آفریده‌ها» سال 1392.  مجموعه مستند « آب و خاک» 1395. مجموعه مستند «دست ها و نشان ها» 1397.  تالیف کتاب «مبانی فیلمسازی» چاپ اول و دوم .  اجرای طرح‌های پژوهشی مرتبط با حوزه‌ی فیلم و رسانه‌ها. عضو هيئت داوري چندين جشنواره داخلي فيلم کوتاه و جشن خانه‌ی سينما .اجرای کارگاه های فیلمسازی در مراکز انجمن سینمای جوانان ایران حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی فیلم کوتاه. همکاری با انجمن سینمای جوانان ایران در طراحی دروس و دوره ها.

                                                                                                                             Saeed shahhosseini

Born in: 1972

Birth place: Iran

Degree: Ph.D in nicaCommution from Allameh Tabataba’i University

MA in Cinema  from Art University  of Tehran

BA in cinema from Art University of Tehran

Filmmaker and Educator

Activities

Faculty member of Arak University

Teaching cinema in Iranian Youth Cinema Society

Teaching experience of cinema, communication, and Arts in Arak University, Allameh Tabatabai University, Malayer University, Sooreh University

ry member of several local and foreign film festivals and House of Cinema’s Celebration

Holding film making workshops in different branches of Iranian Youth Cinema Society

Having attended several local and foreign film festivals

Cooperation with Iranian Youth Cinema Society in designing syllabus and courses

Directed 80 films including short and average length documentaries and Fictions. independent and for television series.

An educational TV series “Cut” in 1998, A documentary TV series “Handicrafts” in 2006,An educational TV series “The Knowable” in 2013, Directed five episode of documentary series “The handmade” in 2013,A documentary series “Water and Soil” in 2017, A documentary series “Hands and Traces” in 2018,

Published The Filmmaking Basics (1st and 2nd edition). Studied and done research on film and media.

The jury member  of several local and foreign short movie festivals and House of Cinema ceremony

Held filmmaking workshops in IYCS. Take palce in both local and international short film festivals.

Participated in writing and planning the studies and courses for IYCS.

درباره‌ی admin

4 نظر

 1. افتخار بزرگیه که استادی مثل شما دارم … همیشه به این موضوع مفتخرم

 2. استاد ارجمندم، دکتر سعید شاه‌حسینی
  نمی‌دانم چه شد که گشتم و گشتم تا به این صفحه رسیدم، درست مثل افسانه‌هایی که قهرمانش، با پشت سر گذاشتن سختی‌ها و دیدن فراز و فرودهایی، بالاخره می‌رسد به جایی که باید برسد.
  برادر فرزانه‌ام، سال‌هاست ندیده بودمت و وقتی این سایت هنری و وزین سرشار از کارنامه‌های هنری و ادبی درخشان شما را دیدم، اغراق نکرده‌ام اگر بگویم از خوشحالی در پوستم نگنجیدم. درست است که جبران خلیل جبران گفته «رابطه قلبی دو دوست، نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد»، اما مارکز بزرگ هم گفته «دوست واقعی کسی است که دست‌هایت را بگیرد و قلبت را لمس کند» و من می‌خواهم دو کلمه از قلبم بگویم درباره شمای دوست شفیق.
  من ترکمن، که اسمم یوسف قوجق هست و سر سوزن ذوقی دارم در نوشتن، افتخار می‌کنم به همان چند دیداری که با شمای هنرمند فرزانه داشته‌ام. بی‌تعارف عرض می‌کنم که آن چند دیدار حضوری و گپ و گفت با شما در چندین سال پیش، همواره از بهترین فرصت‌های زندگی من بوده.
  دوستت دارم و بهترین‌ها را برایتان آرزو می‌کنم.
  با احترام، برادر کوچک شما، یوسف قوجق

  • سعید شاه حسینی

   برادر عزیزم آقا یوسف
   امشب گفتم سری به وب سایت بزنم ببینم در چه حال است نمی دانستم که چه حال خوبی پیدا خواهم کرد. چقدر خوشحالم کردی. همیشه دوست داشتم از داستانهایت فیلمی بسازم. یادت هست. ارادت من بیشتر و بزرگی تو همیشگی است برایم. از این که روزگار بین ما فاصله ی مکانی گذارده بگذریم اما خودت بهتر می دانی که ما نزدیکیم. منت می گذاری که گاه از این صفحات دیداری می کنی.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

14 + 4 =